Ukážky práce policajného zboru SR – III.B a IV.B

Žiaci III.B a IV.B triedy so svojimi triednymi učiteľkami navštívili 15.5. 2018 futbalové ihrisko v mestskej časti Dúbravka, aby si prezreli ukážky práce policajného zboru Slovenskej republiky.
V úvode všetkých prítomných žiakov a pedagógov privítali. Potom sa začala ukážka zásahu kukláčov proti ozbrojeným osobám. Deti boli upozornené, že v nej budú použité aj výstrely zo zbraní.

2. ukážka sa žiakom veľmi páčila, pretože sa v nej predviedli psy. Policajný zbor využíva služobné psy pri ochrane zdravia, života a majetku občanov v dvoch základných smeroch:
– v klasickej kynológií – na hliadkovú, obchôdzkovú službu a udržiavanie verejného poriadku;
– v špecializovanej kynológií, ktorá zastrešuje a koordinuje výcvik služobných psov špeciálne vycvičených na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok /drog/, výbušnín, tabaku.

Aj 3. ukážka bola veľmi zaujímavá,  práca jazdnej  polície hlavného mesta Bratislavy sa žiakom veľmi páčila.
Prostredníctvom hliadok jazdnej polície na koňoch sa zabezpečuje verejný poriadok v areáli bratislavského lesoparku, na dunajských hrádzach, ako i v parkoch a na futbalových zápasoch i verejných zhromaždeniach, aby dohliadali na verejný poriadok.

Na záver sa tretiaci aj štvrtáci povozili v transportnom vozidle a mali možnosť vidieť aj vodné delo.

Zodpovedné: TU III.B triedy Mgr. Iveta Viglašová, TU IV.B triedy Mgr. Alena Boledovičová