Vlastiveda

Na hodinách vlastivedy pri preberaní vyučovacej témy Veľká Fatra – expedícia za skamenelinami, si žiaci zo 4.B vyrobili skameneliny. Použili sme plastelínu, z ktorej sme vymodelovali guľu a vyhĺbili do nej jamku. Potom sme do plastelíny odtlačili ulitu a mušľu. Odtlačok sme zaliali sadrou a nechali zatvrdnúť. Po pár hodinách sme mali krásne a zaujímavé sadrové skameneliny.Na expedícii na pltiach k hradu Strečno sme rozprávali o význame pĺtnictva, prečítali sme si povesti o Váhu a skalách pomenovaných Margita a Besná. Žiaci potom doma vyrobili úžasné modely pltí, ktoré sme v škole vyskúšali a otestovali, či vydržia plávať na hladine vody.

Zodpovedná: tr. učiteľka D. Balážková