Projekt Kids‘ Lab Hókus


Dňa 24.3.2014 (pondelok) žiaci VI.A a VI.B triedy navštívili laboratórium Hókus-pókus firmy BASF v priestoroch SOŠCH vo Vlčom hrdle. Projekt Kids‘ Lab Hókus – Pókus je zameraný na podporu vzdelávania v oblasti prírodných vied s cieľom umožniť deťom vyskúšať si chémiu pomocou experimentov a hrou načerpať nové vedomosti. Pre šiestakov boli pripravené 2 pokusy zamerané na rozpúšťanie látok vo vode a výrobu slizu. Pri prvom spomínanom pokuse – Rozpúšťanie, výskumníci odhalili, či je možné vo vode rozpustiť všetky pevné látky a či sa aj správajú rovnako, keď podobne vyzerajú. V druhom pokuse – Výroba slizu, si deti samostatne vyrobili obľúbenú detskú hračku, pri ktorej sa naučili, že voda má rôzne vlastnosti.

Zodpovedná za akciu: Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *