PREZENTÁCIA – POŽIARNICI

Dňa 6.11. 2017 navštívili tretiakov požiarnici z mestského požiarneho zboru, ktorý má sídlo v Bratislave. Pútavým spôsobom im priblížili ich nebezpečnú a zároveň namáhavú prácu. Žiaci si mohli vyskúšať požiarnickú prilbu, videli odev požiarnikov, zopakovali si známe telefónne čísla 150, 155, 158 i 112, zahrali si rôzne situácie, ktoré môžu nastať, ak v byte horí alebo len začalo niečo dymiť. Požiarnici im ukázali na fotografiách aj dopravné prostriedky, ktoré používajú pri svojej práci. Žiaci sa naučili sa správne zatelefonovať operátorovi a nahlásiť vzniknutý požiar. Hovorili si aj „o dobrom a zlom ohni“. Na záver dostali tretiaci množstvo darčekov za správne odpovede počas celej prezentácie.

Zodpovedné: tr. uč. III.A Mgr. E. Glasová, tr. uč. III.B Mgr. I. Viglašová

predchádzajúca