Návšteva vojenského múzea


Dňa 21.6.2013 žiaci V.A a VIII.A navštívili vojenské múzeum v Bratislave – Petržalke. Zrejme najmladšie múzeum v slovenskej metropole sa nachádza v bývalom vojenskom bunkri v Petržalke neďaleko hranice s Rakúskom. Vybudovala ho hŕstka nadšencov z občianskeho združenia „Zachráňme petržalské bunkre“. Bývalý veliteľský bunker BS 8 s názvom „Hřbitov“ bol určený pre tridsiatku vojakov, ktorí tu mohli v skrytu brániť republiku aj dlhší čas. Bunker s dvomi pancierovými vežami bol vybavený vlastným elektroagregátom, studňou, zariadením na filtráciu vzduchu, a samozrejme aj kanónmi a strieľňami pre ľahšie zbrane. V blízkosti bunkra sa nachádza vojenský cintorín z 1.svetovej vojny.

Zodpovedné za akciu: Beáta Lešová, Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *