Návšteva Plynárenského múzea v Bratislave


29.5.2013 sa 31 žiakov 7., 8. a 9.ročníka zúčastnilo návštevy Plynárenského múzea v Bratislave. Múzeum patrí medzi najmladšie technické múzeá na Slovensku. Bolo založené v marci 1996 a mapuje históriu plynárenstva od roku 1856, keď v Bratislave vznikla prvá plynáreň na svietiplyn. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti z histórie – od výroby svietiplynu až po obdobie prechodu na zemný plyn. V múzeu je expozícia chemického laboratória a kancelária prokuristu s pôvodným zariadením, exponáty plynových osvetľovacích zariadení, výrobné a plynové spotrebiče. Okrem toho sa časť expozície nachádza aj vo vonkajších priestoroch. Návšteva bola pre všetkých zaujímavá a poučná. Na záver mali žiaci k dispozícii upomienkové predmety, ktoré si mohli zobrať.

Zodpovedné za akciu: RNDr. Darina Bezáková, Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *