Medzinárodný festival dokumentárnych filmov (4. ročník)


Festival „ Jeden svet“ je kultúrno-vzdelávacie podujatie, ktoré sa zaoberá ľudsko-právnymi a globálnymi témami. Každoročne prezentuje okolo 60 dokumentárnych filmov prevažne zahraničnej produkcie, vyše desiatku diskusií na aktuálne témy, fotografické výstavy, koncerty… Meníme svet – je hlavným mottom 14. ročníka festivalu. Prostredníctvom filmov a diskusií ukáže rôzne druhy občianskej statočnosti a aktivizmu u nás a v krajinách, kde si to vyžaduje oveľa viac odvahy. Žiaci 2.stupňa našej školy sa tohto festivalu zúčastnili 25.11.2013 v Pisztoryho paláci. Piataci a šiestaci si pozreli filmy: Tučniaci v ohrození, Škola v Kábí a Moja susedka a ja. Siedmaci a ôsmaci zasa životopisné filmy o cudzincoch, ktorí mali povolanie: lekár, kvetinárka a podnikateľ. Po prezretí každého filmu nasledovala diskusia s organizátormi podujatia.

Zapísala: Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *