Festival fyzikálnych filmov


Dňa 24.mája 2013 prebiehal v kine Mladosť Festival fyzikálnych filmov. Žiaci základných a stredných škôl mohli natočiť videá s tematikou fyziky, fyzikálnych javov alebo o osobnostiach venujúcich sa fyzike. Z našej školy si videá pozrelo 12 vybraných žiakov 6.-9.ročníka. Tu sú názory niektorých z nich: B. Dúčak, VI.A: Najviac sa mi páčilo video o chlapcovi, ktorý dostával samé päťky. Raz, keď sa učil v záhrade, na hlavu mu padlo jablko a zrazu sa premiestnil do fyzikálneho neba, kde mu A.Einstein a I.Newton pomohli porozumieť fyzike, takže zmaturoval na jednotku. K.Kocianová, VI.B: Páčilo sa mi video o šetrení energie, lebo je vážne pravda, že ňou nevieme šetriť. Starších žiakov najviac oslovilo video Vojak Žvejk, ktorý si v prírode vyrobil zo špinavej zakalenej vody čistú a potreboval na to iba pár jednoduchých pomôcok. Teraz sme sa boli na festivale inšpirovať, ale na budúci rok sa plánujeme do súťaže zapojiť aj my.

Zodpovedná za akciu: Mgr. M. Podhoranská

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *