Deň pokusov v Kids’Lab Hókus – Pókus firmy BASF


1.marca 2013 sa žiaci VI.A a VI.B triedy zúčastnili laboratórnych pokusov v Kids’Lab Hókus – Pókus firmy BASF. Pre každého žiaka bol pripravený plášť, ochranné okuliare a pomôcky k pokusom. Prvý pokus bol zameraný na zisťovanie vzhľadu látok, rozpustnosti látok a merania rýchlosti rozpúšťania. Všetky výsledky žiaci zaznamenávali do pripravených pracovných listov. V druhom pokuse si žiaci podľa uvedeného postupu pripravili farebný sliz. Žiakom pri práci pomáhali traja asistenti. Laboratórne práce sa našim vedátorom veľmi páčili, boli pútavé a zaujímavé. Po skončení pokusov si žiaci zopakovali všetko, čo sa naučili a na pamiatku dostali zošit s priloženým pokusom, ktorý si môžu urobiť doma a meter so značkami prvkov.

Zodpovedná za akciu: Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *