Čitateľský oriešok 2020 – naši žiaci sa prebojovali do celoslovenského finále

Šiesty ročník celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok sa dostáva do svojej ďalšej fázy. Poznáme finalistov.

Žiačky našej školy, Ninka Glasová /2.A/, Sárinka Váleková /2.A/ a Terezka Suchánková /4.A/ sa prebojovali do celoslovenského finále. Porota ich vybrala do hlasovania na Facebooku.

Z celkového počtu vyše 35 000 prác, ktoré do súťaže prihlásili základné školy z celého Slovenska bolo zvolených 333 kresieb z každého ročníka.

Postupujúce práce sa teraz budú uchádzať o hlasy vo verejnom hlasovaní na facebookovom profile organizátora súťaže, vydavateľstva RAABE. Spolužiaci, učitelia, rodičia, starí rodičia, kamaráti a všetci známi tak svojím lajkovaním môžu deti podporiť. Práce s najväčším počtom lajkov získajú cenu verejnosti /3 prvé miesta osobitne za každý ročník/.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať do 26. marca 2020 do 12.00 hodiny.

Prosím, podporte Sárinku, Ninku a Terezku Vaším lajkom na Facebooku.

Ďakujeme.

Koordinátor súťaže: Mgr. Martin Molčan

Zodpovední za akciu: Mgr. Lýdia Drahusová, PhDr. Zuzana Bajusová, Mgr. Daniela Bošková, Mgr. Soňa Beková, Mgr. Alena Boledovičová, Mgr. Martin Molčan

Nina Glasová, ZŠ Vrútocká, Bratislava