10. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy

Do projektu sa naša škola zapojila po prvýkrát. Téma oslovila nielen pedagógov,  ktorí sa do projektu zapojili, ale aj žiakov. Veľmi sa tešili, keď si spolu so svojimi učiteľkami v triedach jednotlivo rozprávali, že sme kedysi tvorili jeden štát, ukázali si na mape, do akej obce poputujú naše záložky a odkiaľ nám ich pošlú českí žiaci alebo si dokonca žiaci čítali aj texty, knihy či básničky v češtine. Najmladších žiakov – prvákov – pri tvorbe očarili všetky písmenka, nielen tie, ktoré sa už naučili. Strihali, lepili a vyfarbovali. Druháci sa inšpirovali obľúbenou mimočítankovou literatúrou – Dankou a Jankou. Nakreslili tváričky týchto najznámejších dvojičiek a obrázky nalepili na machovú gumu. Tretiaci kombinovali voskovky a tuš a tak vznikli krásne vyškrabávané obrázky, ktoré podlepili jutovinou. Asi najnáročnejšiu techniku mali štvrtáci. Na drevené lekárske paličky nakreslili knihy a tieto obrázky potom pomocou piestu na dekoratívne vypaľovanie vypálili. Na jeden koniec paličky vyvŕtali dierku a priviazali vlastnoručne vyrobený strapec. Keď sme potom v druhej polovici októbra dostali  krásne záložky od žiakov z Čiech, propagačné materiály o ich škole a obci a milé slová od pani koordinátorky I. Psotovej a ped. kolektívu, hneď sme sa pustili do čítania a získavania informácií o škole v Drahanoviciach. Záložky poputovali do našich čítaniek a už teraz sa tešíme na 11. ročník projektu Záložka do knihy spája školy.

Koordinátor: Darina BalážkováZapojené učiteľky: I. Viglašová, A. Boledovičová, Z. Bajusová