Výlet v Rakúsku 2.A a 3.A

Predposledný deň školského roka 28.6. žiaci 2.A a 3.A navštívili v rakúskom Kittsee známu „čokoládovňu“ – rodinnú firmu HAUSWIRTH s vyše 60-ročnou tradíciou. Ich výrobky poznajú nielen v EÚ, ale aj na ostatných svetových kontinentoch. Sortiment firmy je veľmi bohatý. Najprv sa niečo dozvedeli o histórii firmy, následne uvideli ako sa známe dobroty vyrábajú a nakoniec ich ochutnali a nakúpili si ich v podnikovej predajni – v Csoko-csárde za výhodnejšie ceny ako v maloobchode.

Zámok Laxenburg bol postavený na umelom ostrove podľa predstavy cisára Františka II. Habsburgského o stredovekom sídle s hradbami, baštami a miestom rytierskych súbojov. Obklopuje ho 250 ha park a množstvo rybníkov a vodných kanálov.

Zodpovedné: Mgr. Eva Glasová, Mgr. Janka Santérová, Mgr. Lýdia Drahusová

predchádzajúca