Výchovné koncerty

V druhom polroku mali možnosť absolvovať dva výborné koncerty žiaci I. aj II. stupňa našej školy. 11.4.2013 – Fidlikanti 17.5.2013 – Černošská hudba 1. Koncert nazvaný FIDLIKANTI bol obsadený 3 muzikantmi a 1 speváčkou so SĽUKu. Celý program bol inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou – piesňami, tancami a hrami, ktoré si hrávali naši starí či prastarí rodičia. Deti sa v jednotlivých aktivitách mali možnosť vyblázniť, vyskúšať si svoje zručnosti, potrápiť svoj rozum a spoznať svoju kultúru a život našich predkov. Klobúkový tanec bol vrcholom celej zábavy. 2. Černošská hudba so sprievodným slovom p. Mira Fančoviča o černochoch ,ich histórii a tiež vývoji černošskej hudby a zároveň vynikajúci výkon kubánskeho speváka LAZARA zanechala v každom z nás užasný zážitok. Žiaci aj učitelia spievali a tancovali spolu s Lazarom. Jeho temperament rozpálil každého z nás a neutíchajúcim potleskom sme poďakovali za výborný pocit z koncertu.

Zodpovedná za akciu: Mgr. J. Santerová