Červené stužky

Červené stužky sú názvom a zároveň symbolom celoslovenskej kampane boja proti AIDS. Kampaň je zameraná na mladého človeka, na jeho vedenie k zdravého životného štýlu. V rámci tohto projektu žiaci videli dva dokumentárne filmy: ANJELI – Film je príbehom o smrti i nádeji. Odohráva sa na Misii sv. Jána v Barbertone v Juhoafrickej Republike. „Anjeli“ sú deti choré na AIDS v záverečnom štádiu ochorenia, pripravujúce sa na „odchod k anjelom“. Príbehy anjelov – Film je pokračovaním DVD Anjeli o Misii sv. Jána v Barbetone, kde sa starajú o ľudí nakazených HIV a chorých na AIDS. Dňa 26.11. 2013, v rámci tohto projektu, sa žiaci zúčastnili besedy s p. Františkom Malovecom, ktorý sa podelil so svojou skúsenosťou dobrovoľníka v chlapčenskej strednej škole St. Mary’s v Nyeri v Keni.

Zodpovedná za akciu: Mgr. Pavlíková Mária